היצירות שלנו 

 

יצירות קודמות ואירועים קרובים

 

01

 

אוברג'ין 2016​

מרלין מונרו, ברבי, פרידה קאלו, דנה אינטרנשיונל, גולדה מאיר, מדונה... 

שלל דמויות נשיות מחוללות שינוי או קורבנות אופנה, נפגשות על במה אחת במופע מחול חריף ומטורף המציף בעיניים פקוחות וללא בושה סטריאוטיפים נשיים מהמאה ה-20 ועד היום. בובות ברבי, אישה עם שפם, נעלי עקב, אודם שהופך לסכין כירורגי, סילפידה, כלה עם זנב ושלל אימג'ים ודמויות מובאות אל המבה במפגשים פנטסטיים שהשראתם לקוחה מנשים קאנוניות שהשפיעו על עולמנו. 60-90-60, 60-60-60, 60-30-180.

 מה השתנה בדרך שבה נשים תופסות את עצמן? ואם בכלל?

 

כוריאוגרפיה: מרים אנגל

מוסיקה מקורית: קרן ברק (שיקאגו)

רקדנים: ספיר זוהר, לילך סגיר, דגנית הר, סרגיי שאמוטה, הילה כהן, מרים אנגל, שי קסל, דייזי ורסאנו.

 

 

גבר, אישה ותיק, במרדף בלתי פוסק אחר הבטחה וגעגוע לחיים טובים יותר, נקלעים למעגל של נדודים ובריחה מזהות תובענית, מנסים לברוח מגורל ידוע מראש. 

 

כוריאוגרפיה: מרים אנגל

רקדנים: מרים אנגל, סרגיי שאמוטה 

05

 

חו"ליות​ 2012

 

06

במרחב הציבורי

 

להקת אנגלה ובית היוצר מרחב מחול פועלים רבות במרחב הציבורי הירושלמי. מופעים רבים של הלהקה, של מסלול ההכשרה ושל תוכנית ופסטיבל יצירות מבית מתקיימים תחת כיפת השמים ובתקשורת עם המרחב והקהל הירושלמי.

מחול בפארק, במרכזים עסקיים ומסחריים, בשכונות, בבתי קפה וברחוב.

בין האירועים הבולטים- START ART בשיתוף עיריית ירושלים, מוזיקטמון בשיתוף המרכז למוסיקה ולמחול 'גוננים', 'אנגלה מאוהבת' ברחובות מרכז העיר, שיתופי פעולה עם מתחם התחנה הראשונה ועם בית הקפה נוקטורנו.

 

 

 

'סעודה אחרונה' היא אירוע בימתי ב-360 מעלות העוסק בריטואל השולחן הערוך, בדינמיקה של פירוק והרכבה, בארוחת חג ההופכת מעבדה חיה להתנהגות ומוסכמות תרבותיות.

 

ההיסטוריה של המסבים לשולחן היא אלמנט דינמי של יחסי כוחות, עריכת השולחן היא ארכיטקטורה ומקצב, השיחה וקרקוש הכלים הן מוזיקה, סיבת ההתכנסות היא הסיפור ונימוסי השולחן הם גבולות ההיגיון או השיגעון.

 

 

כוריאוגרפיה: מרים אנגל

רקדניות: הילה כהן, ספיר זוהר, דייזי ורסאנו, דניאל למנסדורף, בינה ברדח, מרים אנגל

07

 

סעודה אחרונה 2016

סעודה  אחרונה 2016

 

 

 

 

02

סבא 2015

איך באים ילדים לעולם? 

" 'סבא' נוצרה מתוך חוויות האמהות הראשונות שלי. מרגע הגילוי, דרך האושר האינסופי, הפחדים, השינויים שהגוף שלי עבר, שאני עברתי, שעברנו כזוג שהפך פתאום למשפחה"

 

כוריאוגרפיה: מרים אנגל

רקדנים: סרגיי שאמוטה, לילך סגיר, הילה כהן, אלינור פוקס, שרון דביר, מרים אנגל

 

03

יומולדת 2014

מה קורה כשהמשאלה לחגוג יומולדת כל יום בשנה מתגשמת? 

במסיבת יומולדת חגיגית, צפים ועולים זכרונות עתיקים של המשתתפים בה, זכרונות הנחשפים שכבה שכבה ומגלים עצבים חשופים וסודות חבויים. ככל שעוברת השעה, טקס יום ההולדת הופך פולחן הפורם ומחבר מחדש את הקשרים ביניהן וסוחף אותן אל תוך עולם דמיוני ומטלטל בו הזמן מאבד משמעות.

 

כוריאוגרפיה: מרים אנגל

רקדנים: הילה כהן, לילך סגיר, סרגיי שאמוטה, מרים אנגל

 

 

04

בלי ידיים 2013

"בלי ידיים" עוסק בגבולות הפנימיים שכל אחד מאיתנו מתח פעם, או שמתחו עבורו. בהליכה על הקצה, באומץ להשתנות ובמחיר שגובה השינוי. "בלי ידיים" מטיל בספק את הגבולות של כולנו כיחידים וכעם ומתעמת עם מסיגי הגבולות שהיינו רוצים להיות. 

 

כוריאוגרפיה: מרים אנגל

רקדנים: אלי חביב/ינון שאזו, סרגיי שאמוטה, צרי בר נתן, לילך סגיר, שי קסל, הילה כהן, ענבר וולטר, חיה כץ רומן, מרים אנגל