תכנית ׳יצירות מבית׳ בניהולה האמנותי של מרים אנגל ומבית היוצר מרחב מחול, היא תכנית שנתית המוקדשת כולה ליוצרים ירושלמים צעירים מתחום המחול ואומנות הבמה.

יוצרים צעירים ומבטיחים מקבלים במה, ליווי אומנותי ודחיפה ראשונית בזירה התרבותית בעיר, והופכים קולות חדשים ומרעננים הפורצים את דרכם בעולם המחול בכלל ובירושלים בפרט, מתוך רצון להעשיר ולהעמיק את ההיצע והעשייה האמנותית בעיר.

שיאה של התכנית הוא בשבוע פסטיבל אשר יתקיים בחודש יוני ועתיד להתקיים אחת לשנה. ימי הפסטיבל הינם פלטפורמה המציינת ומדגישה את תהליך העומק השנתי (ורב שנתי) אותו עוברים המשתתפים בפרויקט, תהליך הבנוי נדבך על נדבך הכולל ליווי אומנותי רציף, ייעוץ ארגוני, התנסות הפקתית ובניית כלים שהם תוצר של עבודה שנתית של האמנים המשתתפים. בנוסף, צוות ההפקה של הפסטיבל מורכב כולו מהרקדנים היוצרים, החל מבניית אסטרטגיות שיווק ופרסום היצירות, דרך ניהול המופעים וההצגות ועד ההפקה בפועל. זאת על מנת לייצר אמנים עצמאיים בעלי כלים פרקטיים ואפקטיביים להתנהלות והשתלבות ממשית בעולם האמנות המקצועי.

אירועי השיא נמשכים על פני שבוע שלם בירושלים בתחילת חודש יוני, שבוע בו התוצרים האומנותיים של התהליך השנתי יעלו במגוון פלטפורמות ברחבי העיר במרחב הציבורי ועל בימת התיאטרון.

המרחב הירושלמי הופך לזירת תרבות פורחת, על ידי מגוון רב של הופעות מחול ופרפורמנס במיקומים שונים בעיר, רובן פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום. בסיומו של השבוע תתקיים תחרות כוריאוגרפיה בין היוצרים המשתתפים.

היוצר הזוכה בתחרות הכוריאוגרפיה יזכה במלגת יצירה בבית היוצר מרחב מחול. משמעות המלגה היא יצירת עבודת ערב מלאה עבור אנסמבל הרקדנים 'פרוייקט מרחב מחול'. גם כאן יזכה היוצר לליווי אומנותי צמוד וחניכה מקצועית בתחום הכוריאוגרפיה ויתחיל את דרכו העצמאית.​

 

לקול קורא יצירות מבית 2018 לחצו כאן!

מועד אחרון להגשה - 13.1.17

יוצרים צעירים

תוכנית ופסטיבל יצירות מבית

 

 

 

תוכנית אומנותית

פסטיבל יצירות מבית 2018

 

כל הפרטים בקרוב!