להקת אנגלה היא להקת מחול עכשווי, המציעה גישה מרעננת של תקשורת פיזית ותיאטרלית בין אמני במה וקהל. דרך חוויה חזותית מרגשת של מחול ותנועה, לוקחת אנגלה את הצופה למסע צבעוני ומרתק, אינטימי ואוניברסלי כאחד. אנגלה מייצגת סטנדרטים של מקצועיות ויזמות אמנותית, לצד רלוונטיות חברתית וקהילתית וחינוך למחול.

ירושלים

להקת אנגלה הוקמה על ידי מרים אנגל, וכבשה קהלים רבים ומגוונים עם יצירות מעוררות השראה המשלבות ביצוע וירטואוזי עשיר ומסקרן ונרטיבים דרמטים מרתקים. להקת אנגלה מבוססת בירושלים ושואבת השראתה האמנותית והאינטלקטואלית ממורכבותה של העיר ומטבעה הרב-תרבותי, הצבעוני והמגוון. 

 

 משימה חזון ופיתוח

אנו רואים בלהקת אנגלה שליחה של אמנות המחול והבמה הישראלית במיטבה. שליחות שמטרתה לגעת ולחבר בין אנשים באמצעות שפת התנועה והמחול, וליצור דיאלוג בין-אישי ורב-תרבותי. ככזו, להקת אנגלה משלבת לצד היצירות והמופעים, אירועים במרחב הציבורי, פלטפורמות ליצירה עצמאית צעירה, כיתות אמן וסדנאות לרקדנים ואנשים בכל הגילאים והפקות משותפות עם אמנים מהארץ ומהעולם, ומזמינה אמנים מתחומים שונים לשיתוף פעולה אמנותי ומקצועי עם הלהקה.

להקת אנגלה מחזיקה תוכנית חינוכית - בית ספר לבוגרים וסמי מקצועים, ותוכנית הכשרה מקצועית לרקדנים, מתוך חזון של יצירת תהליך עומק של פיתוח וטיפוח אמנים צעירים, פעילים ויוצרים אומנות אמיצה, רלוונטית ומקצועית בירושלים.

 הסיפור שלנו 

 

 

רפרטואר

 

 יצירותיה של מרים אנגל, מנהלת אמנותית וכוריאוגרפית, הן צירו המרכזי של רפרטואר הלהקה, יצירתה מאופיינת על ידי שפה אישית, וירטואוזית, צבעונית וייחודית, המבוססת על טכניקות מודרניות ונפח תיאטרלי.

עבודתה של מרים אנגל נוגעת ברגישות, אך ללא דעות קדומות, בנושאים בוערים ובשאלות של זהות, אינדיבידואליות, שייכות ומורשת, במלאכת מחשבת של אסתטיקה וגימור אמנותי חסר פשרות. על הבמה, יוצרת מרים אנגל עולם פנטסטי של עומקים פיזיים ורגשיים. 

להקת אנגלה היא בית ל 6 רקדנים ואמנים, בעלי צבע אישי וייחודי, המביאים הבעה אישית, עמוקה ומרעננת על הבמה.